İkinci El Eşya Alanlar Banner

    Minibus Yolu 2. El Eşya

Neredeyim : Ana Sayfa / 2. El Eşya / Minibus Yolu 2. El Eşya

Minibus Yolu 2. El Eşya


2. El Eşya

     2.el eşya alanlar olarak Çizgi Mobilya adıyla bu sektöre hizmet vermeye başladık.Siz değerli müşterilerimizle gelişen teknolojik imkanlardan da  faydalanarak evinize , işyerinize gelmedende eşyalarınıza ortalama fiyat verilmektedir.Çoğumuzun bildiği ve kullandığı gibi 2.el eşyalarınızın resimlerinizi e-mailyoluyla  mobilyacizgi@hotmail.com  adresine veya cep telefonnuzla whatsApp la gönderebilirsiniz.Hem sizin  hemde bizim için zamandan tasarruf yapmış oluruz.Zamanın günümüz modern insanına yetmediği bu çağda birde elden çıkarmak istediğimiz 2. el eşyaları vakit kaybetmeden hızlıca satmanın yolu teknolojiyi kullanmaktan geçiyor. 

     2.el eşya alanlar hepimizin ilgiyle ve özenle seçtiği 2. el eşya alan yerler  mobilyalar ev 2el dekorasyonu alanında teknolojinin ilerlemesiyle beraber yepyeni tasarımlar ile şekillenmeye devam ediyor. Her yıl artık geleneksel olarak ve ticari düzenlenen mobilya fuarları neticesinde farklı tasarım akıllı ev tasarımı doğrultusunda hazırlanmış 2. el eşya mobilya çeşitlerini görmemiz hiç de şaşırtıcı değildir. Günümüz ve gecmiş 2.el eşya mobilyaları çoğunlukla ahşap ve ahşap görünümlü malzemelerden üretilmektedir. 2el eşya da deri - kumaş kaplamalı, plastik veya metal ürünleri değerlendirmez isek geriye kalan 2.el eşyalar mobilyalar tamamen ahşaptan oluşmaktadır. 2.el eşya alım mobilya seçimi yaparken Mdf, Sunta, Kontrplak, Masif mi birçok seçenekten bize yani ihtiyacımıza en uygun olanını seçmek gerekmektedir. Çünkü bu bize 2.el eşya alanlar olarak maliyet yani bütçe olarak geri dönecektir. 2.el eşya alan yerler mdf veya masif bir dolap sunta veya kontra plakla olan 2.el eşya yatak odası gibi malzemeye göre daha pahalıdır. Aynı zamanda 2.el koltuk takımı iskeletininde gürgen mi yoksa suntadan mı olduğunu öğrenmek 2.el koltuk takımını daha faydalı ömürü uzun kullanmamızı sağlar. 2.el beyaz eşya aslında en hassas olan ve dikkatli olmamız gereken konudur. 2.el beyaz eşya aslında biraz kısmet işidir. 2.el beyaz eşya da mümkün olduğunca tamir görmemiş kontrol edilmiş 2. el beyaz eşya veya 2.el buzdolabı , 2.el çamaşır makinası , 2.el lcd tv , 2.el led tv ,2.el bulaşık makinası tercih etmemiz bizim faydamızadır. 2.el eşya alanlar mobilyayı kullanacağımız yere ve kullanım amacımıza göre seçmek için hangi malzemeden üretildiğini ve bu malzemelerin özelliklerini bilmek bize her zaman kullanış ve dayanıklılık açısından 2.el eşya mobilyasında fayda sağlamaktadır.

     Yapılan bir ankette 2.el eşya mobilya seçerken yapılan renk seçimleri ruh halinizin ve kişiliğinizin  bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. 2.el eşya koltuk takımları seçiminde tercih ettiğiniz renk tabi sadece 2.el eşya seçerken değil  ve tasarım sitilleri sizin karakterinizin bir yansıması olarak düşünülüp psikolojik testlerde kullanılan bir yöntemdir. 2. el eşya alanlar renklerin insan hayatında önemli etkileri olan insanı farklı gösteren nesnelerdir. Daha çok koyu renkler terciheden kişiler asabi ve içe kapanık bir birey olabilir. Daha renkli ve cıvıl cıvıl karışımları bir arada seçen bireyler de daha renkli ve farklı bir kişilik yapısına sahip olarak değerlendirilir. Tabi bunların hiç biri kesin bir yargı içermez helede 2.el eşya seçiminde.

                                                               

                                                          İkinci El Eşya Alanlar 

 

İkinci el eşya alanlarmüşteri memnuniyetini öne çıkaran bir hizmet anlayışı taşımalıdır. Eşyaların değerinde alınması önemlidir. Bu sektörde hizmet veren firmaların eşyaları değerinin altında satın alması, müşterilerin piyasayı bilmemesinden yararlanması, etik kurallara uymamaktadır. Evdeki ya da ofisteki eşyaları yenilemek isteyenlerin çok iyi bir piyasa araştırması yapması tavsiye edilmektedir. Eşyalarının değerinden çok düşük bir fiyata satılmaması için inceleme ve araştırma yapmak şarttır. İkinci el eşya alımı yapan firmalar, aynı zamanda ikinci el eşya satışını da gerçekleştirmektedir. Kurumsallaşmış firmalardan alım ve satım hizmeti alındığında, hem eşyalar değerinde alınır, hem de satın almak isteyenler hasarsız eşya sahibi olabilir. Eşya almak ya da satmak için güvenilir firmalara başvurması tavsiye edilmektedir. Eşyalarını satmak isteyenlerin, yıllarca kullandıkları mobilya takımlarının, beyaz eşyalarının değerinin çok altında satın alınmasını istemezler. Bu nedenle de uzun süreli bir araştırma içine girerek en iyi fiyatı veren firmalarla irtibata geçmek ister. Bu hususta dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, eşyanın değerinde alınmasının yanında eşyanın zamanında alınmasıdır. Satış için anlaşılan firmanın belirtilen saatte adrese gelmesi, eşyaları yerinden sökecek olan personelin de tecrübeli olması gerekmektedir. Çünkü eşyaların yerinden alınırken ve binadan çıkarılırken herhangi bir yere zarar gelmemesi gerekmektedir.  

 

Eşya Satarken Maddi Kayıp Fazla Olmamalı 

 

İkinci el eşya alanlarişlerini titizlikle yerine getirmeli, taşıma sırasında evde ya da ofiste herhangi bir hasarın meydana gelmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda eşyaya da zarar gelmemesi önemlidir. Bu konu eşyasını satan için fazla önemsenmeyebilir ancak fazla hasar, ikinci el eşyayı satın alacak kişi için zararlıdır. Bu nedenle eşya alacak firmada hizmet veren personelin iyi seçilmiş ve deneyimli olması önemlidir. Günümüzde işini titiz bir şekilde yapan firma fazla kalmamıştır. Eğer eşyasını satmak için fazla araştırma yapmadan ilk gelen firma ile anlaşmaya kalkışırsa, eşyasının ikinci el sektöründeki fiyatından çok daha alt seviyelerde satması ihtimal dâhilindedirBu da eşya sahibinin zarara uğraması anlamına gelmektedir. Bu nedenle de piyasa araştırması yapmak, fiyatlarla ilgili bilgi sahibi olmak, en doğrusu da firmalarla e-mail yolu ile irtibata geçip eşyanın özelliklerini belirttikten sonra fiyat almaktır. Bu yol izlendiğinde meydana gelecek maddi kayıp çok daha az olacaktır. Günümüzde ikinci el eşya alımı yapan firmaların arttığı, ikinci el eşya satışlarında da buna paralel olarak artış olduğu bilinmektedir. Ancak tüm firmaların dürüst iş yaptığını söylemek zor olmaktadır. Bazı firmalar hem eşyayı değerinden çok düşük fiyata almak istemekte, hem de alınan eşyay tam olarak elden geçirip gerekli onarımlarını yapmak yerine biraz makyajla sağlam gibi ve üstelik normalden daha yüksek bir fiyata satmaktadır. Böyle bir ikinci el eşya satın alındığında kısa süre içinde bozulabilmekte, dolayısıyla da verilen para çöpe atılmış olmaktadır.  

 

Ödemeler Nakit Olmalı 

 

İkinci el eşya alanlar ile ilgili internette araştırma yapıldığında, firmaların özgeçmişleri, kurumsal kimliklerinin olup olmadığı iyi araştırılmalıdır. Ayrıca eşya alacak olan firmaların ödemeleri nakit yapması gereklidir. Eşyayı almak için gelindiğinde önce ödeme nakit olarak yapılmalı, sonrasında eşya teslim edilmelidir. Bazı firmaların ödemeyi eşyanın satışından sonra yapmak istedikleri bilinmektedir. Bu tip firmalarla eşya alım satım ilişkisine girilmemelidir. İkinci el eşya alımı yapan firmalar, sadece mobilyaları değil, beyaz eşyaları, halıları, perdeleri, ofis mobilyalarını da almaktadır. İkinci el eşya satış merkezlerinde çeşitli aksesuarlar da bulunabilmektedir. Üstelik bunların fiyatları da son derece uygundur. Bu aksesuarlarla yaşam alanları çok özel bir şekilde üstelik uygun fiyatlarla şık bir görüntüye sahip olabilmektedir.  

 

 

Etiketler: ikinci el eşya, ikinci el, ikinci el eşya alanlar, eşya alımı 

                     

 
Etiketler : 2el eşya- 2.el eşya alanlar-2.el Beyaz eşyalar-2.el eşya alan yerler-2 el eşya alanlarHizmet Verdiğimiz Bölgeler ;

Çizgi Mobilya © İkinci El Eşya Alım Satım E-Posta : mobilyacizgi@hotmail.com